Komentáře: 2

 1. Dobrý den,
  chtěl bych si koupit take tuto meteostanici oregon WMR300- Dosluhuje mi má WMR928 po 13 letech měření. Jaké máte zkušenosti s WMR300. A jakou kameru používáte na snímání oblohy.
  Děkuji za Vaši odpověď.

  1. Můj názor na WMR je smíšený. V provozu je nějakých 5 let. Nejdříve odešla komunikace, vyřízeno bez potíží v záruční době (přes českého prodejce). Pak mi vytekla baterie tak nešťastně, že to proteklo skrz spínače, vyzkratovala se cela hlavní deska a musel jsem koupit novou jednotku. Minulý rok mi při teplotách nad 25 stupňů zas blbnul větroměr, kdy hodil občas nesmyslný náraz, ale letos jsem změnil lokaci a je to lepší (možná docházelo jen k rušení).

   Pozitivní dojem mám naopak z přesnosti jednotlivých veličin, zdá být celkem slušná. Komunikace s počítačem, práce s daty a dosah senzorů je taktéž dobrá.

   Myslím, že stanice není dostupná a těžko říct, jestli ještě bude. Navíc Oregon Scientific není moc vstřícná firma…. těžké rozhodnutí:)

   Co se týká té kamery nyní mám venkovní Hikvision DS-2CD2T85FWD-I5, která je sice dražší, ale obraz a práce s obrazem je na výbornou. Dříve jsem měl různé vnitřní kamery za oknem, které byly sice o hodně levnější, ale většinou bylo vše v plastu a do dvou let ty plasty degradovaly do té míry, že obraz už nebyl ostrý . Navíc dynamický rozsah nebyl dostatečný, přeci jen se jedná o kamery pro vnitřní použití a nikdo nepočítal s tím, že by měli zabírat zabírat tak kontrastní scénu jako je obloha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..